VILLAVEEBRUAR - villateemaline veebiseminaride sari 2022

Lambavill on teema, millel baseerus lambakasvatus veel ca 50 aastat tagasi. Meil oli palju villavabrikuid, inimesed kandsid vanaemade kootud sokke ning lambakasvataja peamine sissetulek tuli villa müügist. Nüüd on ajad muutunud ja lambavill on muutunud lambakasvatuses selgelt teisejärguliseks. Aga mitte inimeste meeles! Ja vill on endiselt sama - loodussõbralik kiud, millel on ikka need samad omadused, mis aastakümneid tagasi. Seetõttu on alatasa tekkinud erinevaid algatusi ja mõtteid, kuidas meie lammaste vill taas ausse tõsta. Erinevate teadlaste, disainerite ja lambakasvatajatega oleme ellu kutsunud viimase aja suurima villateemalise ümarlaua - villaveebruar 2022. See on vebinaride sari, kus viiel esmaspäeval räägitakse villast, selle kasutusest ja perspektiividest väga erinevatest vaatenurkadest.
Kokku saab toimuma viis eriilmelist ettekandeõhtut, kus igas käsitletakse tänast eesti villamajandust erinevatest vaatenurkadest. Lambakasvatajad, villavabrikandid, disainerid ja töösturid näevad meie villaressursse väga erinevatest vaatenurkadest. Lisaks on villale tekkinud kasutusalad, millest me veel paarkümmend aastat tagasi ei osanud undki näha. Erinevatel õhtutel räägivad oma vaatenurga esindajad sellest, millised on nende ootused ja lootused/võimalused Eesti villamajanduse edendamiseks. Ja alati on ka avatud diskussioon, kus osalejad saavad omi mõtteid ja kogemusi vahetada.

Kaks seminari on juba toimunud - neid saab järgi vaadata:
07.02 seminar "Lambakasvatajate vaade villale"  
14.02 seminar "Villavabrikute vaade kohalikule villale"

Soovitan kindlasti üle vaadata enne kui liitud villamõtlejatega järgmisel (täna toimuval) vebinaril
21.02 kell 18.00 "Disainerite ja käsitööliste vaade kohalikule villale ja lõngale"


Kellel vähegi jaksu ja tahtmist villateemadel kaasa mõtelda - palun osalege! Loodame korraldajatega, et sellisest laiapõhjalisest kokkuvõttest ja kõikide osapoolte kokkutoomisest võiks välja kasvada mitmedki uued algatused villavallas. 
Ühe pildi peaks kah siia panema - panen siis esimese vebinari tarvis tehtud pildi eesti lambakarjade ruumilisest jagunemisest - ilus pilt. Ja ka üsna õpetlik.

KOKKUVÕTE KÕIKIDEST SEMINARIDEST ON LEITAV SIIT


Eelmine
Lambapügamisteenus 2022
Järgmine
Karjakoerad talvel

Lisa kommentaar

Email again: