header
           

Avaleht
joon
Meist
Inimesed
Hallimäe talu
Rõõmu talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
2011
sisujoon

Vana koduleht sai aja täis

Kunagi hallidel aegadel tekkis Karula kihelkonna kaguotsa lambakasvatajatel/käsitöölistel talunikel tunne, et oleks vaja kodulehte - sellist virtuaalset visiitkaarti, kus oleks näha seda millega me tegeleme ja kust eksinud saaksid meie kontakte leida. Istuti maha ja arutati, otsustati ja nii tehtigi. Paraku puudus raha (nagu alati) ja ka IT asjatundja kes oleks lehe valmis teinud, aga ei sest hullu olnud - on olemas internet lõputute teadmistega, programmid, ja HELP failid. Nii põlveotsas saigi esimene leht valmis tehtud - HTMList ja muus ei tea ma siiani midagi aga koduleht on kord kiiremini, kord aeglasemalt ikka edasi arenenud. Kodulehele sai nimeks pakutud maavillane.ee - et oleks nagu maalt ja villaga seotud ja samas ka natuke maavillane, isegi ei mäleta kui palju nimeüle sai arutletud - keegi vastu ei olnud... Hiljem sai see seltskonna üldnimetajaks, siis sai loodud ka sama nimeline MTÜ.
Päevaraamatu nimelise uudisteveeru ilmumahakkamine on dateeritav - see juhtus 06.12.2007 20:30:50. Esialgu kirjutas sinna peamiselt Hallimäe talu rahvas (siis kull veel Sarik-Siimani talus elades), IT alase mõtte arenedes sai mõne aasta pärast leiutatud ka selline lahendus, mis sidus meie veebi ja bloggeri - nii said kõik talud oma märkusi rahvale avaldama hakata. Päevaraamatu esimene arhiiv on siin edasine aga juba loetav www.maavillane.ee/vanaleht.html.

Nüüdseks on koduleht oma võimalustega väikseks jäänud - maavillane on kasvanud nagu pärm soojas kohas ja olemasolev veeb seda enam mahutada ei suuda, tegelikult ei ole suutnud mahutada juba paar viimast aastat. Lihtsalt kõik teemad enam ei mahu lehele ja haldaja (st mina st. mats) ei saa hakkama kohu materjali hulga majandamisega. nii saigi arutletud ja disainitud ja mõteldud ning uus maavillase koduleht idanema pandud. Selle aasta kodulehe haldamise passiivsus ongi paljuski tingitud pühendumisest juba uuele lehele.

Nüüd on seeme tärganud ja uus koduleht kohe-kohe valmimas! No päris valmis ei saa seegi ilmselt kunagi aga põhi on olemas ja vaba ruumi arenemiseks küllalt. Paari päeva pärast läheb see leht lõplikule puhkusele ning töö võtab üle uus ja noorem.

Uus leht asub hetlel siin. No eks ta alul veel ligiseb-logiseb kuid pideva tööga saab ta ehk peagi töötama nagu õlitatult. Ifot ja materjale aga lisandub sinna üha juurde - nii nagu muud talutööd lubavad veebile pühendumist.

mats
isehakanud veebimees
pügamisjärg - Tartumaa

Kommentaarid

Kommentaarid puuduvad.

Lisa kommentaar »

joon
 
Teavitame
 
LLEYNI NOORJÄÄRAD MÜÜGIKS
 
 Talv on läbi ja aeg valida endale tulevasteks aastateks jäär, kes aitaks karja kvaliteeti edasi viia. Müüa 100% lleyni tõugu jäärad, Eesti Lamba- ja Kit...

Loe edasi...

joon
 
MERIINO NOORUTED MÜÜGIKS
 
Veel on pakkuda kuus aastast meriino noorutte. Uttede meriinoveresus on 87.3% - 93.8%. Uted on väga heas konditsioonis ja valmis kasvõi kohe paaritusse minema (meriinod on asesoonsed ...

Loe edasi...

joon
 
MÜÜA NOORED MERIINO JÄÄRAD
 
Möödunud aastal sündinud meriino noorjäärad on nüüdseks igati täiskasvanud ja valmis oma põhitööle suunduma. Kuna oleme toonud nii sarvedega ku...

Loe edasi...

joon