header
           

Avaleht
joon
Meist
Inimesed
Hallimäe talu
Rõõmu talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
2011
sisujoon

Rõõmus Karjalaskepäev

Teedevalitsuse sahad lükkasid tänavuse talve lumeuputuses Rõõmu talu karjaaiad põhjalikult sodiks ja nende kordategemine võtab kõvasti aega ja vaeva. Nii saigi esimene aed lammastpidavaks alles eelmisel nädalal ja seni lauda ümber kügelenud kari sai elu hiliseima karjalaskepäeva. Eelmisel aastal ennast õigustanud treileritehnoloogia oli ka tänavu asja eest, sest paarsada väikest talle koos uttedega pooleteise kilomeetri kaugusele "suvistele mägikarjamaadele" ajada on võimatu - paiskuvad laiali kui molekulid.

 

Niisiis - kõigepealt head sõbrad appi. Siis kogu lambakari lauta kinni ja kaks treilerit stardivalmis. Siis juba ühisel jõul talled uttede vahelt kiiresti treileritesse korjata ja kähku ees karjamaale. Ja uted koerte abil järgi ajada. Kõlab päris lihtsalt, aga on hulgale inimestele päris tõsine tegemine. Ja teha tuleb kiiresti, et talled üksteist treileris ära ei tallaks.

Kõik lapsed olid ka muidugi tublisti abis ja tassisid tallesid. Siis kappasid karja kannul teele, koertel polnudki peaaegu midagi teha - rahvast oli karja ümber nii palju.

Vanade uttede etteotsa asus kindlalt Aale lutitall Lutikas, kes oli otsustanud minna sinna, kuhu perenainegi. Loomulikult ei jäänud ta aktsiooni lõppedes karja juurde, vaid sõitis Liliani bussiga koos laste ja koertega koju tagasi, lutipudel jäi ju sinna...

Raputamine ja uttede ootamine oli teinud muidu hakkajast noorkarjast treilerisse natuke ehmunud mütsaku. Aga taipamine tuli ruttu ja siis juba lipati.

Ilm oli küll hirmus, aga kõik muu läks väga hästi. Aitäh!

Veel talleootel uted jäid karjale kadedalt lauda juurest järgi hõikama. Üks väike treileritalgu tuleb neilegi teha, kui talled käes (käisin praegu laudas väheseid kojujäänuid vaatamas - kargesse hommikusse on jälle neli uut vahvat musta dorperiristandit sündinud).

Ja lõppu panen ilusa pildi meie lehmade isiklikust väikesest karjalaskepäevast mõni päev hiljem. Kadri abiga said nad sinnasamasse lammaste juurde koplisse, koos uttedega võilillepiima tegema. Ja jooma.

Kommentaarid

Kommentaarid puuduvad.

Lisa kommentaar »

joon
 
Teavitame
 
LLEYNI NOORJÄÄRAD MÜÜGIKS
 
 Talv on läbi ja aeg valida endale tulevasteks aastateks jäär, kes aitaks karja kvaliteeti edasi viia. Müüa 100% lleyni tõugu jäärad, Eesti Lamba- ja Kit...

Loe edasi...

joon
 
MERIINO NOORUTED MÜÜGIKS
 
Veel on pakkuda kuus aastast meriino noorutte. Uttede meriinoveresus on 87.3% - 93.8%. Uted on väga heas konditsioonis ja valmis kasvõi kohe paaritusse minema (meriinod on asesoonsed ...

Loe edasi...

joon
 
MÜÜA NOORED MERIINO JÄÄRAD
 
Möödunud aastal sündinud meriino noorjäärad on nüüdseks igati täiskasvanud ja valmis oma põhitööle suunduma. Kuna oleme toonud nii sarvedega ku...

Loe edasi...

joon