header
           

Avaleht
joon
Meist
Inimesed
Hallimäe talu
Rõõmu talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
2012
sisujoon

Koerad ja lambad

Tore sügisene aeg on. Vihm on kaevu vett täis litsunud. Loomad on ärevad. Linnud lendavad hoopiski minema. Pilte siia juttu ei tule, sest pildimasin on meie teadmata jalutamas. Võib-olla ka lõunasse lennanud?

Karjakoerad tegid jällegi laiul tööd. Ilm rikastas meid täiesti uudse kogemusega. Kolm päeva päikest ja ei tibagi vihma? Tulime koju ja ka üks jäär oli ennatlikult tööle asunud, ennatlikult karjuste arvates. Jahutasime selle usinuse ruttu. Nüüd on ta jälle sõpradega kuivas põhus kannatamas ja ootamas omaniku õiget aega.

Sel aastal on tore loomamüügiaasta. Palju nooruttesid läks uutesse kodudesse omanikke rõõmustama. Hea on ka meie meel, et lambureid juurde tekib ja meie loomad hea kodu saavad.

Lihalooma müük oli sel aastal edukas. Esimest korda paljude aastate jooksul oli teada, millal ja kui palju neid müüa saab. Kõik toimus kokkulepitult ja tõesti asusid loomad õigel päeval teele. Selle eest peab tänulik olema Lamba- ja Kitsekasvatajate Seltsi kaudu toimunud ühismüügile. Tahan kiita kõiki müüjaid, ostjaid ja organiseerijaid. Väikeste tagasilöökidega ikkagi üllatavalt tubli ühistöö. Ja muidugi suured tänud seltsi veel väsimatule esimehele. Loodame tuleval aastal selle ürituse jätkumist ja parenemist-paisumist.

Sugujäärad sõidavad ka üle Eesti. Matsiga arutasime, et peaks ikka ilusa müügilehe tegema, aga tundub, et enne saavad loomad müüdud. Mõned dorperi ristandid ongi veel jäänud ja Rõõmu talul sel aastal meriinosid müüa pole. Tundub, et dorperi veri levib Eesti lambakarjades edukalt. Ootame kõigilt kasutajatelt asjalikku tagasisidet. Paljud on meid juba ka oma kogemustest teavitanud ja sellest on hulga kasu.

Hetkel on meil kuue erineva põlvnemisega dorperijäära verd karjas. Viis nendest jääradest asuvad ka sel sügisel tööle.Lisaks on Eestisse jõudnud kolm uut dorperijäära, kõik Lätist. Üks neist on valge peaga dorper ja kaks mustapealist. Ühe mustapealise kodu on Otepää lähedal, teisel Raplamaal ja valgepealine elab Sulbis. Kel huvi, saab neid kindlasti sinna uudistama minna ja ka tuleval kevadel tallesid vaatama.

Ja kõige olulisem uudis täna õhtust. Võtsin väsinud käel ultraheliaparaadi ning uurisime meie karjavavekoerte ema - Leilit. Leili kõht podiseb uuest portsust kutsikatest! Loodame, et kõik laabub kenasti ja jaanuaris lähevad karjadesse uued kiskjatõrjujajahakatised. Mitmetel on kodu juba ootamas - häid uudiseid ja ootamisekannatust teile.

Ants

Kommentaarid

Kommentaarid puuduvad.

Lisa kommentaar »

joon
 
Teavitame
 
LLEYNI NOORJÄÄRAD MÜÜGIKS
 
 Talv on läbi ja aeg valida endale tulevasteks aastateks jäär, kes aitaks karja kvaliteeti edasi viia. Müüa 100% lleyni tõugu jäärad, Eesti Lamba- ja Kit...

Loe edasi...

joon
 
MERIINO NOORUTED MÜÜGIKS
 
Veel on pakkuda kuus aastast meriino noorutte. Uttede meriinoveresus on 87.3% - 93.8%. Uted on väga heas konditsioonis ja valmis kasvõi kohe paaritusse minema (meriinod on asesoonsed ...

Loe edasi...

joon
 
MÜÜA NOORED MERIINO JÄÄRAD
 
Möödunud aastal sündinud meriino noorjäärad on nüüdseks igati täiskasvanud ja valmis oma põhitööle suunduma. Kuna oleme toonud nii sarvedega ku...

Loe edasi...

joon