header
           

Avaleht
joon
Meist
Inimesed
Hallimäe talu
Rõõmu talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
2012
sisujoon

Vastne ilu

Kuni Oll tallesid oodates igatsevalt aknast välja vaatab ja Lilian tagasihoidlikult sõnalise osaga piirdub, tahan mina küll oma Rõõmu pildis jagada - on, mida näidata! Dorperitallesid muudkui tuleb, kõik ühtlaselt tugevad ja parajalt keskmist kasvu - seega suurepärased sündijad, keda aidata pole vaja. Kohe sünni järel tõusevad püsti ja lähevad imema. Ja kuna poegimised on lihtsad, on ka emad hoolitsevad, rahulikud ja stressivabad, sekkuda pole vaja, kõik kulgeb loomulikult. Ja sellist mustrite ja värvide pillerpalli, nagu sel aastal, pole meie laudas veel olnud.  Mullu suvel Saksamaalt saabunud kolm uut dorperi jäära on toonud lisaks seni domineerinud mustale ristandite kasukasse pruuni ja dalmaatslasetäppe.

 

Väga uhke olen kõige puhtaverelisema dorperi üle, kes meie laudas seni sündinud.See vastsündinud utt-tall järgmisel pildil on siis meie lammaste kolmanda ristamise tulemus eri liinidest pärit dorperi jääradega. Juba tema ema, kes pildil näha, on täiesti dorperi välimikuga - tihe, tugev, ilusa vormiga aastane utt. Möödas on esimeste ristamiste täpid ja triibud, must-valge dorperiklassika koos oma heade omadustega on paigas.Sellise põlvnemisega talledest loodame eriti tublit karjatäiendust.

Aga esimese-teise põlve ristandid on ka imetoredad!

 

Ja kõige uhkem olen muidugi sellele meessoost vastsündinule, kes on järgmisel pildil kõige parempoolne pruun. 

Isaliin on endine (alumisel pildil punaste pükstega), sest nii suurepärast geneetikat pole võimalik leida ei Saksamaalt ega Lõuna-Aafrikast.

Rõõmu talu Liilia

Kommentaarid

Kalle kirjutab 4. aprill 2012:

Sellest pruunist tuleb Karula Kuningas!! Edu teile!

Kristel kirjutab 4. aprill 2012:

Olõs mul üts väiku veli, olõs väiku sõsar ka. Ma tiis vellel pajupilli, sõsaralõ sõrmussõ. Olõs,mul üts väiku hopõn, hopõn linalakagõ. Ma tiis tälle vahtsõ' suitsõ', vahtsõ saani tiis ma ka. Palju jõudu kõike seda rõõmu kanda!

Liilia kirjutab 4. aprill 2012:

Aitäh teile! Küllap poiss sündis punased püksid jalas ja pügamismasin käes, aga arstid võtsid need lihtsalt ära, et oleks näha, mis soost laps on. Aga küllap kasvavad tagasi...

Kaja kirjutab 3. aprill 2012:

Õnnesoovid nii neljajalgsete kui kahejalgsete beebide puhul!

Merike Palm kirjutab 3. aprill 2012:

Kõik ülalkirjeldatu näitab, et talu on oma nime väärt - nii palju rõõmu ühe korraga. Palju õnne teile! Ja kes siis veel kui mitte teie, peaks teadma, et hea genofond on kõige alus :)

Liina kirjutab 3. aprill 2012:

Siis tuleb võimalikult palju ära kasutada neid kahte suurepärast geenikogu, et veelgi võrratuid "ristandeid", pruune ja punaseid ja muid, saada ;) Aga talled on vahvalt variatsioonikad.

Silvia Murro kirjutab 3. aprill 2012:

:-) On mille üle rõõmu tunda! Õnnitlused!

Lilian kirjutab 3. aprill 2012:

Tundub, et isaliini fenotüübi punaste pükste geen ei domineeri. pigem nagu emaliini pruun või on see siis kusagilt mujalt hangitud. Kas põlvnemine on ikka kindel? Samas muidugi võib-olla ajab nahka ja see avaldub hiljem.

Lisa kommentaar »

joon
 
Teavitame
 
LLEYNI NOORJÄÄRAD MÜÜGIKS
 
 Talv on läbi ja aeg valida endale tulevasteks aastateks jäär, kes aitaks karja kvaliteeti edasi viia. Müüa 100% lleyni tõugu jäärad, Eesti Lamba- ja Kit...

Loe edasi...

joon
 
MERIINO NOORUTED MÜÜGIKS
 
Veel on pakkuda kuus aastast meriino noorutte. Uttede meriinoveresus on 87.3% - 93.8%. Uted on väga heas konditsioonis ja valmis kasvõi kohe paaritusse minema (meriinod on asesoonsed ...

Loe edasi...

joon
 
MÜÜA NOORED MERIINO JÄÄRAD
 
Möödunud aastal sündinud meriino noorjäärad on nüüdseks igati täiskasvanud ja valmis oma põhitööle suunduma. Kuna oleme toonud nii sarvedega ku...

Loe edasi...

joon